Her yıl gelişen ve özellikle sosyal medyanın da büyük etkisi ile sürekli değişen gelin aksesuarları arasında olmazsa olmazlarımızdan biri kuşkusuz gelin buketi. Son birkaç yıldır, lavanta, buğday veya kuru çiçekler olarak karşımıza çıkan buketler artık yerini daha büyük ve renkli buketlere bırakmaya başladı ki bu akım beni de sarmadı değil. Daha bohem, daha alımlı durduğu konusu benim tarafımdan neredeyse tartışmaya kapalı. Hatta elbise tarzı, tarlatansız gelinliklerde bu kombinasyona bir de benzer ton ve malzemelerle çalışılacak geniş taçlara veya tasarımsal dokunuşlarla yapılacak büyük şapkalara asla hayır diyemem, gün batımında yapacağımız çekimlerin sonuçlarından bahsetmiyorum bile…

Buketlerde renk konusuna gelecek olursak, beyaz veya krem renklerinin varyasyonları şeklinde olacak gelinliklerinizin üzerine beyaz tonlarda kullanacağınız buketler onu aksesuar olmaktan çıkarıyor, elinizde hayalet bir eleman tutuyormuşsunuz hissi veriyor. Ama ben çok renkli bir şeyler de sevmem diyenler haklılar bende çok sevmem ama pastel renklerle barışık olduğumuzu düşünürsek, pastel ve doğru geçişler kullanılan harika tasarımcılar ve bu işin pazarı kesinlikle İnstagram, oradan her bütçeye ve fikre açık çok güzel sanatçılar var hemen onları bulun ve elemeye başlayın ben şimdi size birkaç örnek sunuyor olacağım. A bu arada unutmadan içinde zeytin dalı hatta canlı yeşil zeytin bulunan buketlerin ayrıca aşığı olduğumu söylemeliyim. Egeli olduğumdan mütevellit olacak ki zeytinin, tarihi boyunca, uzun yaşam, barış, sevgi ve saygı anlamlarının dışında zarif görüntüsü beni her zaman kendisine aşık etmiştir. Gelin buketinin çekimin yapılacağı mevsim ile de ilişkisini unutmamak lazım ki mesela bir kış ayında yapılacak komple rengarenk bir bahar aranjmanı, fotoğraflarınızı izleyenlerde ikilem oluşturabilir.

Aşağılara doğru bakının biraz ve yine devam eden blogda damat yakaları için kullanacağınız çiçeklere de göz atmayı unutmayın.

BİZE ULAŞIN